نایلون عریض کشاورزی

نایلون های عریض کشاورزی در انواع یک، دو و یا چند لایه ساخته می شوند. به مقداری که تعداد لایه های این نایلون ها افزایش می یابد، کیفیت آن ها نیز بالا میرود.

از این نایلون ها به عنوان پوشش سقف گلخانه نیز استفاده می شود. از آن جایی که این نایلون ها شفاف هستند، می توانند به عبور نور در محیط گلخانه کمک کنند. نایلون های عریض کشاورزی برای پرورش قارچ مناسب هستد و از آن ها برای اماکن پرورش و نگهداری دام ها و حیوانات استفاده می شود.

این نایلون ها انواع مختلفی دارند، نایلون های ضد اشعه ماورای بنفش در برابر نور خورشید مقاوم هستند، نایلون های  ضد الکتریسیته ساکن از ورود گرد و غبار جلوگیری می کنند، نوع جاذب اشعه مادون قرمز آن ها از کم شدن دمای گلخانه ها در طول شب جلوگیری به عمل می آورند ونایلون های ضد بخار از ایجاد بخار بر سطح نایلون جلوگیری به عمل می آورند.

نحوه نگهداری از نایلون عریض کشاورزی

برای نگهداری بهتر رول های نایلون های عریض کشاورزی بهتر است این رول ها به صورت افقی نگهداری شوند.

به دلیل اینکه این نایلون ها از فیلم های پلی اتیلن ساخته شده اند، شعله مسقیم می توانند سبب ذوب شدن آن ها گردد. بنابراین برای جلوگیری از اشتعال باید از شعلع مستقیم دور نگه داشته شوند.

از بارگذاری رول های نایلون برای مدت زمان طولانی اجتباب کنید، زیرا منجر به ایجاد تغییر شکل در بوبین های مقوایی آن می گردد.

این نایلون ها باید از نور مستقیم خورشید حفظ شوند و در مکانی سرپوشیده به دور از رطوبت نگهداری شوند.