عوامل موثر در بسته بندی

عوامل موثر در بسته بندی

عوامل موثر در بسته بندی

بسته بندی با نایلون شیرینگ مانند سایر روش های بسته بندی قواعد و اصول خاصی دارد که رعایت آن ها باعث بسته بندی صحیح و مستحکم تر می شود.

1- جنس نایلون شیرینک

در مرحله ی اول باید بدانیم که جنس نایلون شیرینگ در بسته بندی بسیار مهم است. این نایلون باید ماده مخصوص فشردگی نایلون را به مقدار لازم در خود داشته باشد و ضخامت و اندازه مورد استفاده را حتما باید لحاظ کرد. اگر نایلون بیش از حد نازک باشد طبیعتا می شود و دوام خیلی زیادی ندارد. ضخامت فیلم هم می تواند متناسب با وزن محصول باشد.

2- تیغه دوخت شیرینگ

تیغه دوخت دستگاه در زمان برش و دوخت لبه نایلون نقش کلیدی دارد. به این صورت که اگر قسمتی از آن دوخت خام یا سوخته شود، در زمان شیرینگ به شکل شکافت در می آید و شکل ظاهری بسته بندی را غیر قابل قبول و نادرست می کند. تیغه دوخت دستگاه شیرینگ پک فرم دار و ازجنس آلومینیوم آلیاژی است. این تیغه دارای روکش تفلون یا گرانیت است که به کمک المنت میله ای به آن حرارت می دهند.

3- تنظیمات درست توسط کاربر دستگاه شیرینگ پک

از عوامل دیگر بسته بندی با این دستگاه این است که اپراتور دستگاه تنظیمات مربوط به کوره را به طور دقیق انجام دهد. تنظیمات کوره شامل تنظیم دما و سرعت حرکت نوار نقاله می باشد که این دو به ضخامت فیلم شیرینگ نیز بستگی خواهد داشت. اگر بخواهیم به عبارت دیگر بیان کنیم، باید گفت که سه عامل: ضخامت نایلون شیرینگ، دمای داخل تونل شیرینگ و سرعت حرکت محصول بر روی کانوایر با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته تا یک شیرینگ پک خوب ایجاد شود.

4- خنک کاری انتهایی

خنک کردن نایلون شیرینگ شده پس از خروج بسته از تونل حرارتی، آخرین مرحله ی تاثر گذار در کیفیت فرآیند شیرینگ پک می باشد.

About The Author

Leave Comment

13 − 2 =