شاخص های موثر در بسته بندی

شاخص های موثر در بسته بندی

شاخص های موثر در بسته بندی

بسته بندی کردن با شیرینگ مانند سایر روش های بسته بندی قواعد و اصولی دارد که رعایت کردن آن ها باعث بسته بندی صحیح و مستحکم می شود.
4 عامل تاثیر گذار از عوامل موثردر بسته بندی با شیرینگ درزیربیان شده است .
با رعایت کردن موارد زیر می توانید محصول خودتان را با بسته بندی با کیفیتی روانه بازار نمایید.

جنس نایلون شیرینگ

در مرحله اول جنس نایلون شیرینگ بسیار مهم است. این نایلون باید ماده مخصوص فشردگی نایلون را به مقدار لازم در خود داشته باشد. همچنین ضخامت و اندازه مورد استفاده حتما باید لحاظ گردد. اگر نایلون بیش از حد نازک باشد طبیعتا دچار پارگی خواهد شد و دوام چندانی ندارد. ضخامت فیلم می تواند متناسب با وزن محصول باشد.

تیغه دوخت

تیغه دوخت دستگاه شیرینگ حرارتی در زمان برش و دوخت لبه نایلون نقش کلیدی دارد. به این صورت که اگر قسمتی از آن دوخت خام یا سوخته شود، در زمان شیرینگ به صورت شکافت درآمده و شکل ظاهری بسته بندی را غیر قابل قبول می کند. تیغه دوخت دستگاه شیرینگ پک فرم دار و از جنس آلیاژ آلومینیوم است. این تیغه دارای روکش تفلون یا گرانیت است که به کمک المنت میله ای به آن حرارت می دهند.

تنظیمات درست دستگاه شیرینگ پک توسط کاربر

از دیگر عوامل این است که اپراتور دستگاه تنظیمات مربوط به کوره را به طور دقیق انجام دهد. تنظیمات کوره شامل تنظیم دما و سرعت حرکت نوار نقاله می باشد که این دو به ضخامت فیلم شرینگ نیز بستگی دارد.
به عبارت دیگر سه عامل : ضخامت نایلون شرینک، دمای داخل تونل شیرینگ و سرعت حرکت محصول بر روی کانوایر با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته تا یک شیرینگ خوب ایجاد نمایند.

About The Author

Leave Comment

3 × 4 =