سلفون

هر سوال و هر مطلبی که در مورد سلفون ذهنتان را در گیر کرده است در مقالات سایت ما وجود دارد. سلفون و نایلون شیرینگ دارید از ما بپرسید. از زمان قدیم تا به امروز برای بسته بندی مواد غذایی، دارویی و کشاورزی از نایلون شیرینگ و سلفون استفاده می شود.

سلفون چیست؟

شاید شما به طور کلی بخواهید بدانید که سلفون چیست ؟ سلفون ها نوعی از نایلون نازک هستند. سلفون ها، نایلون های شیرینگ ، نایلکس ها همگی انواع مختلفی همچون شفاف یا براق، مات، متالایز، صدفی، شنی و مخملی تولید و به بازار عرضه می شوند. برای مثال سلفون متالایز برای بسته بندی چیپس مورد استفاده قرار می گیرند زیرا به دلیل وجود نور خورشید ممکن است این مواد آسیب ببینند و آلومینیوم موجود در سلفون متالایز مانع از فساد مواد داخل بسته بندی می شود اما بسته بندی موادی مانند ماکارونی سلفون شفاف است که داخل بسته بندی مشاهده می شود.

روش استفاده از انواع سلفون

سلفون ها به دو صورت حرارتی و چسبی یا همان واتربیس قابل اجرا و استفاده می باشند. نوع حرارتی سلفون ها با کمک حرارت به وسایل می چسبد و نوع چسبی با استفاده از چسبی که دارد متصل می شود. در مورد نایلون شیرینگ هم همین اتفاق می افتد که برخی از نایلون های شیرینگ با کمک حرارت به دور محصول بسته بندی می شوند.

چاپ بر روی انواع سلفون

به طور کلی دو نوع چاپ بر روی سلفون قرار می گیرد.
چاپ فلکسو : این نوع چاپ یکی از رایج ترین و مستقیم ترین چاپ بر روی انواع سلفون ها می باشد. این نوع چاپ دارای انعطاف بسیار زیادی دارد.

چاپ سیلندری : این نوع چاپ نوعی چاپ با سیستم گود است. این چاپ نسبت به چاپ فلکسو با کیفیت تر است. این چاپ به دو دسته ی چاپ لیزری و الکترومکانیکی تقسیم می شود.

About The Author

Leave Comment

بیست + سیزده =