انواع روش های بسته بندی

انواع روش های بسته بندی

انواع روش های بسته بندی

بسته بندی انواع محصولات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بسته بندی یکی از روش های نگهداری محصولات به حساب می آید که می تواند نقش بسزایی در حفظ کیفیت و سلامت محصول ایفا کند. بسته بندی صحیح محصولات همچنین منجر می گردد که حمل و نقل آن ها به راحتی و بدون مشکل صورت پذیرد.

مزیتی دیگری که بسته بندی کالا ها دارد این است که محصول مورد نظر به خریداران شناسانده می شود. بسته بندی محصولات می تواند نقش بسزایی در جذب مشتری ایفا نماید.

روش های مختلفی برای بسته بندی محصولات وجود دارد. یکی از روش های بسته بندی استفاده از پلاستیک می باشد. بسته بندی با استفاده از پلاستیک ها بسیار کاربردی است و به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از شیرینگ یکی از انواع بسته بندی ها با استفاده از پلاستیک می باشد. در این روش از محصول مورد نظر به خوبی مراقبت می شود. پلاستیک ها وزن کمی دارند و سبک هستند، نایلون ها از استقامت و دوام بالایی برخوردار است. استفاده از پلاستیک برای بسته بندی محصولات مقرون به صرفه است و می تواند گزینه مناسبی برای بسته بندی کالا ها باشد. استفاده از شیرینگ حرارتی سبب می شود که هوای اضافی از داخل بسته بندی خارج شده و کیفیت بالاتری را پدید آورد. این مراحل توسط دستگاه شیرینگ پک صورت می گیرد.

بسته بندی دارو ها از مواردی است که بسیار مورد توجه قرار می گیرد. زیرا ضروری است که دارو ها توسط بسته بندی های اصولی و صحیح نگهداری شده و در مراحل مختلف نگهداری آسیبی به آن ها وارد نشود. در صنایع دارویی برای بسته بندی دارو ها از فیلم استرچ ، نایلون شیرینگ ، پلاستیک جباب دار ، بلیستر ها ، فیلم های آلومینیومی همراه با پوشش پلاستیک و … استفاده می شود.

یک روش دیگر برای بسته بندی مواد غذایی بسته بندی اسپتیک می باشد. این روش برای بسته بندی مواد غذایی به کار می رود. استفاده از روش اسپتیک سبب می شود که مواد غذایی تا قبل از باز شدن بسته بندی به صورت سالم نگهداری و حفظ شوند. استفاده از بسته بندی اسپتیک سبب می شود که دیگر نیازی به افزودن نگهدارنده نباشد. از روش اسپتیک برای بسته بندی انواع محصولات لبنی ، رب گوجه فرنگی، نوشیدنی ها، دسر ها، آب میوه ها و … استفاده می شود.

About The Author

Leave Comment

2 × سه =