انواع دستگاه بسته بندی حرارتی

انواع دستگاه بسته بندی حرارتی

انواع دستگاه بسته بندی حرارتی

دستگاه شیرینگ پک از نظر گرما دادن به فیلم شیرینگ دارای دو نوع شرینک پک تونلی و شرینک پک کابینی است. در نوع تونلی، کالا از درون کوره ای که کار حرارت دهی را به منظور جذب لایه شیرینگ انجام می دهد عبور می کند. در مقابل در نوع کابینی، کالا درون محفظه ای به شکل کابین گذاشته شده و درب آن بسته می شود. حرارت درون این محفظه، به وسیله المنت برقی و برای انقباض فیلم شرینک استفاده می شود.

فیلم شیرینگ

پلاستیکی که تماما روی محصول را در بر می گیرد نایلون شیرینگ یا فیلم شیرینگ نام دارد. از این لایه مقداری را روی کالا قرار می دهند و پس از عبور از تونل حرارتی، یک مقدار جمع شده و به نحوی پوشش ایجاد می کند. جنس این رول ها از پی وی سی و پلی الفین (Polyolefin) در خصوصیات مختلف ضخامتی، شفافیت و اندازه تولید می شوند. همچنین این لایه ها در انواع طرح دار به صورت لیبل که نقوش مختلفی دارند نیز تولید می شوند که نام آن لیبل شرینک اسلیو می باشد.

شیرینگ پک اتوماتیک

به وسیله دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک میتوان حدود 500 بسته را تنها در یک ساعت شیرینگ کرد. منبع تونل حرارت دهی در نوع اتومات با استفاده از المنت و گاز است. تیغه های دستگاه شیرینگ اتوماتیک آلیاژی ار آلومینیوم به همراه روکش گرانیتی است که نسبت به سایش مقاوم است.

شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

شرینگ پک نیمه اتوماتیک برای بخش تولیدی و کارخانه های کوچک است. در این ماشین رول های نایلون شیرینگ دو عدد هستند و در یک ساعت حدود 400 بسته شیرینگ شده تحویل داده می شود.

لیبل شیرینگ

دستگاه های لیبل شیرینگ می توانند به جای نایلون های شفاف، لیبل های رنگی بر روی کالا ها بچسبانند.

شیرینگ دوخت از بغل

دستگاه های شیرینگ پک فضای زیادی را اشغال می کنند و نبود فضای کافی یکی از مشکلاتی ست که ممکن است استفاده کنندگان در کارگاه با آن مواجه شوند. شیرینگ دوخت از بغل این مشکل را با تمهیداتی حل کرده است.

About The Author

Leave Comment

پنج − 2 =