سلفن کشی میوه

سلفن کشی میوه


برخی شرکت ها به طور کلی کار سلفون کشی و بسته بندی را انجام می دهند که قطعا در این شرکت های بسته بندی، عمل شیرینگ پک حال با روش شیرینگ حرارتی یا معمولی نیز انجام می شود. در واقع شیرینگ پک عمل بسته بندی را در ابعاد مختلف انجام می دهد. عملکرد شیرینگ حرارتی به شکلی است که شیرینگ اطراف محصول قرار می گیرد و با یک حرارت یکنواخت شیرینگ به دور محصول بسته می شود. یکی دیگر از ابزاری که در کارخانه ها موجود است فیلم استرچ است که قیمت فیلم استرچ نیز نسبتا بالا می باشد. قیمت فیلم استرچ بر اساس وزن آن بررسی می شود.
انواع دستگاه های سلفن کشی به شرح زیر است دستگاه سلفون کش اتوماتیک، دستگاه سلفون کش خانگی، دستگاه سلفون کشی رومیزی، دستگاه سلفون کشی حرارتی، دستگاه سلفون کشی کوچک و ….
دستگاه سلفن کشی اتوماتیک این است که این دستگاه در کارخانه ها و مراکز بزرگ برای سلفن عمده ی گوشت سبزی میوه و … استفاده می شود اما دستگاه سلفن کشی خانگی کوچک است و برای سلفن کردن محصولات کوچک استفاده می شود.
دستگاه های سلفن کشی انواع مختلفی دارند مانند دستگاه سلفن کش حرارتی و تیغه دار که این دستگاه دارای تیغه ی مناسب برای قطع سریع سلفن است و با حرارت فرایند سلفن کشی را انجام می دهد.
سلفن کشیدن برای برخی محصولات بسیار لازم و ضروری است یکی از آن ها میوه است که باید از ضربه و آلودگی دور نگهداری شود و یا گوشت که اگر سلفن کشی نشود قابل اطمینان نمی باشد.
برای استفاده ی خانگی هم کاربرد زیادی دارد با سلفن کشی کردن مواد غذایی دیگر نگران تغییر طعم مزه مواد غذایی نباشید.
هنگام خرید از هایپر مارکت ها و مراکز خرید معمولا اعتمادمان به محصولاتی که سلفن دارند نسبت به سایر مواد بیشتر است هرچند به دلیل داشتن سلفن قیمت این محصولات بیشتر است اما راحت تر از آن ها خرید می کنیم.

About The Author

Leave Comment